Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 603 097 609

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Szczecin

Rząd śnieżnobiałych równych zębów, jaki demonstrują gwiazdy, rzadko jest zasługą genów. Z reguły to efekt zabiegów wybielania. Białe zęby bez wątpienia stanowią najpiekniejszą kobiecą biżuterię. Na szczęście są już dostępne rożne metody, by je mieć. Czynniki genetyczne w dużym stopniu wpływają na kolor zębów. Ponadto ich barwa wiąże się z wieloma innymi czynnikami takimi jak wiek, dieta, higiena, palenie tytoniu,przyjmowane leków.

Do wyboru są dwie metody wybielania. Wybielanie nakładkowe, które pacjent przeprowadza w domu za pomocą indywidywidualnie wykonanej nakładki i żelu, który aplikuje sobie sam pod kontrolą stomatologa. Zaletą tej metody jest możliwość wykorzystania nakładek wielokrotnie w dogodnym dla siebie czasie.

Wybielanie gabinetowe przeprowadza się na fotelu dentystycznym przewaznie dwukrotnie. Zabieg wykonuje lekarz. Efekty osiągane w jednym i drugim przypadku są porównywalne. W przypadku skomplikowanych przebarwień łączy się obie metody. Z kolei w przypadku zębów martwych ( przeleczonych kanałowo), które są w znacznym stopniu przebarwione, stosuje się inna metodę tzw wybielania wewnętrznego, do środka zęba zakłada się zmieniany co kilka dni preparat wybielający.

Zazwyczaj można wybielić każdy odcień zębów, choć rożne odcienie w rożny sposób poddają się temu zabiegowi. Efekt i czas trwania zawsze ocenia stomatolog. Zęby o szarym lub sinym odcieniu wymagają dłuższego czasu wybielania. Niektóre przebarwienia np. polekowe, fluoroza, przebarwienia pourazowe lub spowodowane chorobami ogólnoustrojowymi, nie reagują na preparaty wybielające i wymagają korekty estetyczno-protetycznej.

Wybielanie jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem, ze metoda jest odpowiednio dobrana do osoby zdrowej poddającej się temu zabiegowi. Przeciwwskazaniami są m.in. ciąża oraz karmienie piersią.

Zabieg rozpoczyna się dokładnym oczyszczeniem zębów i nałożeniem na dziąsła specjalnego preparatu ochronnego. Następnie stomatolog pokrywa zęby żelem, opartym na wysokim stężeniu nadtlenku wodoru (od 15-35%), który ma właściwości wybielające.

Zabieg trwa ok. 45 minut.

Finansowanie zabiegów stomatologicznych i leczenia dentystycznego.

Szczegóły