Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 603 097 609

Licówki Szczecin – sposób na estetyczny i piękny uśmiech

Licówki, korony, protezy

Licówki porcelanowe to szybki sposób na poprawę estetyki zębów. Razem z nimi można łatwo zamaskować niedoskonałości i uzyskać efekt hollywoodzkiego uśmiechu!

W gabinecie Sonomed prowadzimy kompleksowe, profesjonalne zabiegi stomatologii estetycznej na bazie najnowocześniejszych metod i materiałów. U nas masz pewność pełnej obsługi skoncentrowanej na Twojej satysfakcji.

Licówki Szczecin – Gabinet stomatologiczny Sonomed – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Licówki – co to jest?

Licówkami nazywa się bardzo cienkie płatki porcelany (0,5 – 0,7 mm), które przeznaczone są do umieszczenia na przedniej – licowej części zębów. Licówki wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium u technika.  To rodzaj stałego uzupełnienia, które stosowane jest w celu korekcji estetyki uśmiechu.

Zabieg polegający na zamocowaniu licówek zaliczany jest do kategorii zabiegów stomatologii estetycznej.

Za pomocą licówek można zredukować różne niedoskonałości bez konieczności prowadzenia czasochłonnych, złożonych procedur. Zastosowanie porcelany powoduje, że efekt jest bardzo naturalny, a samo uzupełnienie tego typu jest wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, dlatego może służyć przez lata – chwali rozwiązanie stomatolog Szczecin

Aby efekt był perfekcyjny, licówki dopasowuje się indywidualnie do koloru zębów pacjenta lub też istnieje możliwość wybielenia nimi uśmiechu przy zdecydowaniu się na komplet licówek na zęby widoczne w górnym i dolnym łuku. Najczęściej wykonuje się wtedy od 6 do 10 licówek umieszczanych na przednim odcinku łuków.

W naszym gabinecie Sonomed wykonujemy licówki w Szczecinie na bazie najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu możemy zapewnić spektakularne efekty!

Wskazania do założenia licówek:

 • nieestetyczny kształt zębów
 • zęby stożkowate
 • diastema – przerwa pomiędzy jedynkami
 • przebarwienia widoczne na zębach, na przykład po  stosowaniu określonych leków, związane z wiekiem
 • uszkodzenia mechaniczne, w tym ukruszenie zęba
 • pęknięcia widoczne na szkliwie zębów
 • nieestetyczne wypełnienia na zębach przednich
 • dysplazja zębów, hipoplazja szkliwa

Zalety licówek porcelanowych

Założenie licówek porcelanowych jest prostym, mało inwazyjnym zabiegiem, dzięki któremu pacjent może w szybki sposób zredukować niedoskonałości zębów, które wpływają na estetykę uśmiechu.

Trwałość licówek porcelanowych szacuje się na 10-15 lat. Jako że do ich wykonania stosuje się wytrzymałą porcelanę, są one również wysoce odporne na uszkodzenia i przebarwienia.

Zakładanie licówek

Licówki porcelanowe wykonuje się najczęściej na dwóch wizytach w gabinecie stomatologicznym.

W trakcie pierwszej wizyty stomatolog omawia z pacjentem oczekiwane efekty zabiegu, a także sprawdza stan zębów pod kątem braku przeciwwskazań do założenia licówek.

Następnie szlifuje on nawierzchnię zębów, by przygotować je do pobrania wycisku, a także zamocowania licówek. Zabieg ten przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym dla większego komfortu pacjenta. Istnieje także możliwość wykonania zabiegu bez szlifowania zębów – taka procedura stosowana jest przy mniejszych niedoskonałościach.

Potem stomatolog pobiera wycisk zębów, na podstawie którego protetyk przygotowuje licówki. Są one tworzone na indywidualne zamówienie, dzięki czemu są idealnie dopasowane do kształtu oraz kolorystyki zębów pacjenta i jego oczekiwań.

Na drugiej wizycie licówki są już gotowe do montażu. Stomatolog przymierza je do zębów pacjenta i prezentuje potencjalny efekt.  Licówki są następnie nakładane na zęby i mocowane specjalnym cementem. Efekt widoczny jest od razu.

Aby licówki porcelanowe mogły zdobić uśmiech na jeszcze dłuższy czas, zaleca się systematyczną, dokładną higienę jamy ustnej, korzystanie z profesjonalnych zabiegów higienizacji , a także regularne wizyty kontrolne.

Przeciwwskazania do licówek:

 • niewyleczona próchnica
 • zbyt mała powierzchnia zębów
 • nieleczony bruksizm (zgrzytanie zębami)
 • poważne choroby dziąseł
 • wady zgryzu

Gabinet stomatologiczny Sonomed – licówki Szczecin – zapraszamy do zapisania się na wizytę!

Finansowanie zabiegów stomatologicznych i leczenia dentystycznego.

Szczegóły