Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 603 097 609

Implanty zębów Szczecin – przebieg zabiegu

Implanty Szczecin

Można zaobserwować, że z roku na rok implanty zębów cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy są jednak przekonani do wspomnianego rozwiązania.

Warto wiedzieć, że implant zębowy jest sztucznym korzeniem, czyli wszczepem wykonanym z tytanu. Na jego bazie umieszczany jest sztuczny ząb, czyli korona. Istotny jest również fakt, że nie zawsze liczba wszczepionych implantów musi być taka sama, jak liczba brakujących zębów.

Dlaczego warto zdecydować się na implanty zębów Szczecin?

Atutem omawianego rozwiązania jest fakt, że w trakcie zakładania korony na implantach, zęby sąsiadujące nie będą uszkadzane czy szlifowane. Należy jednak o nie dbać tak samo jak o własne zęby.

Jak przebiega pierwszy etap zakładania implantu?

Pierwszy etap jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na umieszczeniu implantu w kości, a dokładnie w wyrostku zębodołowym. Oczywiście przed dokonaniem wszczepienia implantu musi zostać wykonana tomografia komputerowa. Dopiero na jej bazie lekarz ma możliwość ustalenia czy wystarczająca będzie ilość tkanki kostnej do wprowadzenia implantu. Jeżeli nie, podejmowana jest decyzja o zrobieniu  regeneracji kości ( czyli odbudowie kości) materiałem kościozastępczym. Jest to zabieg chirurgiczny polegający na wytworzeniu odpowiedniej ilości tkanki kostnej pod implanty stomatologiczne. Wszczepienie wspomnianego implantu będzie wykonane w miejscowym znieczuleniu. Należy zaznaczyć również , że zabieg nie jest bolesny. Rekomendowane jest przeznaczenie na niego od 30 minut do 2 godzin. Czas oczywiście będzie uzależniony od liczby implantów. W naszych gabinetach stosujemy po zabiegu również środki, które sprawiają, że pacjent przechodzi cały proces bez dużych dolegliwości i obrzęków. Niejednokrotnie nie wymaga stosowania nawet środków przeciwbólowych po zabiegu.

Następnie, gdy zostanie już wprowadzony implant lekarz musi upewnić się, czy jego pozycja jest stabilna i dokonuje zszycia rany. Implant nie będzie widoczny w jamie ustnej po zakończeniu zabiegu. Warto wiedzieć, że podczas okresu gojenia się będzie dochodziło do osteointegracji, czyli bezpośredniego zrośnięcia się sztucznego korzenia z kością. Proces będzie trwał około dwóch do trzech miesięcy .

Implanty zębów Szczecin – jak przebiega drugi etap zakładania implantu?

Drugi etap polega na odsłonięciu implantu, a także założeniu śruby gojącej. Jej celem jest bowiem przyspieszenie całego procesu związanego z gojeniem się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu, a także wymodelowanie odpowiedniego kształtu dziąsła pod koronę protetyczną. Następnie po dwutygodniowej regeneracji można spokojnie wykonać uzupełnienie protetyczne.

Jak przebiega trzeci etap zakładania implantu?

Ostatni trzeci etap polega na pobraniu wycisków, a także prawidłowym zamocowaniu sztucznego zęba. Zadaniem lekarza na pierwszej wizycie jest pobranie wycisków protetycznych, a następnie ustalenie z pacjentem koloru korony. Później w laboratorium na bazie wycisku wykonane są dwa elementy. Lekarz w ten sposób będzie w stanie zakończyć ostatni etap związany z zakładaniem implantów. Chodzi tutaj o łącznik, na którym będzie mocowana wspomniana korona.

Na ostatniej wizycie w gabinecie stomatologicznym lekarz podejmuje decyzję o przykręceniu łącznika do implantu. Jeżeli stomatolog będzie całkowicie pewny, że połączenie łącznika z implantem jest stabilne, może zdecydować się na mocowanie korony protetycznej

Finansowanie zabiegów stomatologicznych i leczenia dentystycznego.

Szczegóły