Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 603 097 609

Ortodoncja

Wady zgryzu mogą mieć podłoże genetyczne, ale najczęściej winne są złe nawyki powstałe jeszcze w dzieciństwie. Nowoczesne aparaty ortodontyczne naprawdę potrafią czynić cuda! Bez problemu można to poprawić – nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia.

Korekcie wady zgryzu może poddać sie każdy bez względu na wiek. U osoby dorosłej trwa to na ogół dłużej ponieważ kość jest bardziej uwapniona i o wiele trudniej ja uformować. Czasem na efekty leczenia wpływa obecność koron i mostów.

Zwykle na aparat decydujemy sie ze względów estetycznych , a powinno sie go zakładać głownie dla zdrowia. Proste zęby i prawidłowy zgryz są mniej narażone na próchnicę (łatwiej je czyścić) i na choroby przyzębia, dlatego mogą nam dłużej służyć.

Jeśli zęby są niewłaściwie ustawione, to podczas jedzenia ich powierzchnie nadmiernie się ścierają, co pogłębia wadę zgryzu. Dlatego niekiedy dochodzi do chorób zwyrodnieniowych stawów skroniowo-żuchwowych. Przy niewłaściwym zgryzie zęby nie mogą prawidłowo pełnić swojej funkcji-rozdrabniania pokarmu.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, ale ogólnie dzielą się na dwa typy: ruchome i stałe.

Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, higieny. Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych ale także dobremu samopoczuciu (komfortowi jamy ustnej), niwelowaniu niektórych wad wymowy, estetycznemu wyglądowi uśmiechu, a nawet modzie.

Aparat ortodontyczny stały jest naklejony specjalnym klejem na zęby przez cały czas leczenia. Pacjent nie może go sam zdjąć i musi regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Aparat stały: Leczy się nim większość wad ortodontycznych. Na zęby przyklejone są, za pomocą specjalnego kleju zamki i pierścienie, wszystkie elementy połączone są łukiem, który nadaje idealny kształt przemieszczając zęby do odpowiedniej pozycji.

Aparat stały porcelanowy:

  • Zamki są mleczno białe i przy stosowaniu odpowiedniej diety nie przebarwiają się podczas leczenia
  • Kolor zbliżony jest do naturalnego koloru zębów

Aparat stały kryształowy (szafirowy):

  • Zamki są przeźroczyste jak szkło, w ustach pacjenta wyglądają bardzo estetycznie;
  • Zamki wykonane są z monokryształu, nie odbijają światła, przez co są mniej widoczne na zębach;
  • Gładkie krawędzie zwiększają komfort pacjenta;
  • Bardzo duża wytrzymałość i precyzja podobna do zamków metalowych.

Finansowanie zabiegów stomatologicznych i leczenia dentystycznego.

Szczegóły