Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 603 097 609

Invisalign – niewidoczny aparat ortodontyczny

Invisalign -  Szczecin

Aparat ortodontyczny Szczecin – nowoczesne rozwiązanie w przypadku leczenia wad zgryzu

Nie każdy z nas może pochwalić się nieskazitelnym uśmiechem, niczym gwiazda hollywoodzka. Nierówny zgryz i krzywe zęby są problemem zarówno estetycznym, jak również zdrowotnym. W niedalekiej przyszłości może to skutkować wieloma nieprzyjemnościami. Na myśl o zakładaniu tradycyjnego aparatu ortodontycznego i konieczności noszenia go przez parę lat, większość z nas wzdryga się i stresuje. Na szczęście nie jest to jedyny sposób na piękne uzębienie, którego nie będzie trzeba się wstydzić. Z pomocą przychodzi aparat ortodontyczny niewidoczny Szczecin, który koryguje zgryz i prostuje zęby dyskretnie, skutecznie i szybko. Czas przekonać się o wymiernych korzyściach płynących z wyboru innowacyjnego aparatu Invisalign.

Aparat ortodontyczny niewidoczny Szczecin – sięgnij po innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie pięknego uśmiechu

Postęp medycyny i technologii sprawił, że obecnie każdy może cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem, a wszystko to bez większych wyrzeczeń i nieprzyjemności. Mowa jest tutaj o niewidocznym aparacie ortodontycznym, który ma postać przezroczystych nakładek – chwali rozwiązanie ortodonta Szczecin. Projektowany jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, dzięki czemu zostaje idealnie dopasowany do kształtu jego zębów. Gotowy zestaw nakładek można samodzielnie wymieniać co dwa tygodnie i w dowolnej chwili wyciągnąć z ust, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie trzeba wobec tego męczyć się podczas jedzenia, mając na zębach drucianą konstrukcję, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną uzyskać piękny uśmiech bez większych wyrzeczeń. Wystarczy wybrać nowoczesną metodę leczenia ortodontycznego w postaci aparatu ortodontycznego Invisalign. Zaletą tego rozwiązania jest wysoki komfort użytkowania. Nakładki są idealnie dopasowane do zębów pacjenta, łatwo się je zakłada i zdejmuje – nie trzeba odwiedzać dentysty w tym celu, gdyż można zrobić to w pełni samodzielnie. Jedynie sporadycznie konieczne są wizyty kontrolne jeżeli plan leczenia to przewiduje.

Aparat ortodontyczny niewidoczny Szczecin ma tę przewagę nad tradycyjnym, że można bardzo łatwo zachować wysoki poziom higieny jamy ustnej.

Stomatolog Szczecin radzi jak skutecznie wyczyścić niewidoczny aparat ortodontyczny. Na czas mycia zębów można całkowicie zdjąć nakładkę, co pozwoli na dokładne wyszczotkowanie wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Po zakończeniu pielęgnacji zębów, wystarczy ponownie założyć nakładkę i gotowe! Prostowanie zębów jeszcze nigdy nie było tak wygodne i proste. Co więcej, użytkowanie Invisalign nie wymaga stosowania żadnej specjalnej diety, która sprzyjałaby zachowaniu higieny jamy ustnej i samego aparatu. Nie trzeba wprowadzać jakichkolwiek modyfikacji i wyrzekać się swoich ulubionych przysmaków.

Co jeszcze przemawia za wyborem aparatu ortodontycznego Invisalign?

Wybierając Invisalign, można liczyć na pełną dyskrecję. Wynika to z tego, że aparat ten jest przezroczysty, dlatego trudno go zauważyć na pierwszy rzut oka. Użytkownik z kolei nie musi ciągle myśleć o tym, że jego uśmiech nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Niezaprzeczalną zaletą niewidocznego aparatu dentystycznego jest gwarancja uzyskania bardzo szybkich efektów. Co więcej, zmniejsza się liczba wizyt kontrolnych, które są dla wielu osób utrapieniem w przypadku tradycyjnych aparatów. Efekty leczenia są też łatwe do przewidzenia. Planowanie całego leczenia odbywa się przy pomocy specjalnego programu komputerowego. Co ciekawe, już podczas pierwszej wizyty u stomatologa możliwe jest zobaczenie tego, jak będzie wyglądał nowy zgryz po zakończeniu leczenia. Bez wątpienia będzie to dla pacjenta bardzo motywujące. Dokładnie wie, czego może się spodziewać.

Cały proces leczenia aparatem ortodontycznym Invisalign składa się z kilku etapów. Zaczyna się od wykonania odpowiednich zdjęć i wycisków. Kolejnym etapem jest stworzenie komputerowego modelu uzębienia. Potem można przystąpić do leczenia, które obejmuje noszenie nakładek na zębach przez mniej więcej 22 godziny na dobę, wymieniając je na nowe co dwa tygodnie. Zaleca się ściągać aparat ortodontyczny niewidzialny Szczecin tylko na czas posiłków i czyszczenia zębów. Na kontrolę u stomatologa należy stawiać się co kilka tygodni. Końcowym etapem będzie noszenie nakładek retencyjnych po zakończeniu leczenia ortodontycznego, co ma zapobiec przesunięciu się zębów.

Aparat Invisalign ze względu na minimalną ilość wizyt kontrolnych jest bardzo wygodną opcją dla pacjentów przyjeżdżających sporadycznie z daleka.

Sonomed stomatologia to również implanty Szczecin – sprawdź nowoczesne implanty stomatologiczne.

Finansowanie zabiegów stomatologicznych i leczenia dentystycznego.

Szczegóły