Stomatolog Szczecin https://sonomedstomatologia.pl/ Centrum Stomatologiczne Thu, 09 Nov 2023 10:08:20 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.5.2 Invisalign – niewidoczny aparat ortodontyczny https://sonomedstomatologia.pl/aparat-ortodontyczny-niewidoczny-szczecin-invisalign/ Mon, 30 Oct 2017 11:03:11 +0000 http://sonomedstomatologia.pl/?p=1749 Aparat ortodontyczny Szczecin – nowoczesne rozwiązanie w przypadku leczenia wad zgryzu Nie każdy z nas może pochwalić się nieskazitelnym uśmiechem, niczym gwiazda hollywoodzka. Nierówny zgryz i krzywe zęby są problemem zarówno estetycznym, jak również zdrowotnym. W niedalekiej przyszłości może to skutkować wieloma nieprzyjemnościami. Na myśl o zakładaniu tradycyjnego aparatu ortodontycznego i konieczności noszenia go przez […]

Artykuł Invisalign – niewidoczny aparat ortodontyczny pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Invisalign -  Szczecin

Aparat ortodontyczny Szczecin – nowoczesne rozwiązanie w przypadku leczenia wad zgryzu

Nie każdy z nas może pochwalić się nieskazitelnym uśmiechem, niczym gwiazda hollywoodzka. Nierówny zgryz i krzywe zęby są problemem zarówno estetycznym, jak również zdrowotnym. W niedalekiej przyszłości może to skutkować wieloma nieprzyjemnościami. Na myśl o zakładaniu tradycyjnego aparatu ortodontycznego i konieczności noszenia go przez parę lat, większość z nas wzdryga się i stresuje. Na szczęście nie jest to jedyny sposób na piękne uzębienie, którego nie będzie trzeba się wstydzić. Z pomocą przychodzi aparat ortodontyczny niewidoczny Szczecin, który koryguje zgryz i prostuje zęby dyskretnie, skutecznie i szybko. Czas przekonać się o wymiernych korzyściach płynących z wyboru innowacyjnego aparatu Invisalign.

Aparat ortodontyczny niewidoczny Szczecin – sięgnij po innowacyjne rozwiązanie, pozwalające na uzyskanie pięknego uśmiechu

Postęp medycyny i technologii sprawił, że obecnie każdy może cieszyć się pięknym, zdrowym uśmiechem, a wszystko to bez większych wyrzeczeń i nieprzyjemności. Mowa jest tutaj o niewidocznym aparacie ortodontycznym, który ma postać przezroczystych nakładek – chwali rozwiązanie ortodonta Szczecin. Projektowany jest zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, dzięki czemu zostaje idealnie dopasowany do kształtu jego zębów. Gotowy zestaw nakładek można samodzielnie wymieniać co dwa tygodnie i w dowolnej chwili wyciągnąć z ust, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie trzeba wobec tego męczyć się podczas jedzenia, mając na zębach drucianą konstrukcję, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego aparatu ortodontycznego. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną uzyskać piękny uśmiech bez większych wyrzeczeń. Wystarczy wybrać nowoczesną metodę leczenia ortodontycznego w postaci aparatu ortodontycznego Invisalign. Zaletą tego rozwiązania jest wysoki komfort użytkowania. Nakładki są idealnie dopasowane do zębów pacjenta, łatwo się je zakłada i zdejmuje – nie trzeba odwiedzać dentysty w tym celu, gdyż można zrobić to w pełni samodzielnie. Jedynie sporadycznie konieczne są wizyty kontrolne jeżeli plan leczenia to przewiduje.

Aparat ortodontyczny niewidoczny Szczecin ma tę przewagę nad tradycyjnym, że można bardzo łatwo zachować wysoki poziom higieny jamy ustnej.

Stomatolog Szczecin radzi jak skutecznie wyczyścić niewidoczny aparat ortodontyczny. Na czas mycia zębów można całkowicie zdjąć nakładkę, co pozwoli na dokładne wyszczotkowanie wszystkich przestrzeni międzyzębowych. Po zakończeniu pielęgnacji zębów, wystarczy ponownie założyć nakładkę i gotowe! Prostowanie zębów jeszcze nigdy nie było tak wygodne i proste. Co więcej, użytkowanie Invisalign nie wymaga stosowania żadnej specjalnej diety, która sprzyjałaby zachowaniu higieny jamy ustnej i samego aparatu. Nie trzeba wprowadzać jakichkolwiek modyfikacji i wyrzekać się swoich ulubionych przysmaków.

Co jeszcze przemawia za wyborem aparatu ortodontycznego Invisalign?

Wybierając Invisalign, można liczyć na pełną dyskrecję. Wynika to z tego, że aparat ten jest przezroczysty, dlatego trudno go zauważyć na pierwszy rzut oka. Użytkownik z kolei nie musi ciągle myśleć o tym, że jego uśmiech nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Niezaprzeczalną zaletą niewidocznego aparatu dentystycznego jest gwarancja uzyskania bardzo szybkich efektów. Co więcej, zmniejsza się liczba wizyt kontrolnych, które są dla wielu osób utrapieniem w przypadku tradycyjnych aparatów. Efekty leczenia są też łatwe do przewidzenia. Planowanie całego leczenia odbywa się przy pomocy specjalnego programu komputerowego. Co ciekawe, już podczas pierwszej wizyty u stomatologa możliwe jest zobaczenie tego, jak będzie wyglądał nowy zgryz po zakończeniu leczenia. Bez wątpienia będzie to dla pacjenta bardzo motywujące. Dokładnie wie, czego może się spodziewać.

Cały proces leczenia aparatem ortodontycznym Invisalign składa się z kilku etapów. Zaczyna się od wykonania odpowiednich zdjęć i wycisków. Kolejnym etapem jest stworzenie komputerowego modelu uzębienia. Potem można przystąpić do leczenia, które obejmuje noszenie nakładek na zębach przez mniej więcej 22 godziny na dobę, wymieniając je na nowe co dwa tygodnie. Zaleca się ściągać aparat ortodontyczny niewidzialny Szczecin tylko na czas posiłków i czyszczenia zębów. Na kontrolę u stomatologa należy stawiać się co kilka tygodni. Końcowym etapem będzie noszenie nakładek retencyjnych po zakończeniu leczenia ortodontycznego, co ma zapobiec przesunięciu się zębów.

Aparat Invisalign ze względu na minimalną ilość wizyt kontrolnych jest bardzo wygodną opcją dla pacjentów przyjeżdżających sporadycznie z daleka.

Sonomed stomatologia to również implanty Szczecin – sprawdź nowoczesne implanty stomatologiczne.

Artykuł Invisalign – niewidoczny aparat ortodontyczny pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Licówki Szczecin – sposób na estetyczny i piękny uśmiech https://sonomedstomatologia.pl/licowki-szczecin-porcelanowe-korony/ Fri, 28 Jul 2017 12:17:56 +0000 http://sonomed.www1.pl/?p=1531 Licówki porcelanowe to szybki sposób na poprawę estetyki zębów. Razem z nimi można łatwo zamaskować niedoskonałości i uzyskać efekt hollywoodzkiego uśmiechu! W gabinecie Sonomed prowadzimy kompleksowe, profesjonalne zabiegi stomatologii estetycznej na bazie najnowocześniejszych metod i materiałów. U nas masz pewność pełnej obsługi skoncentrowanej na Twojej satysfakcji. Licówki Szczecin – Gabinet stomatologiczny Sonomed – zapraszamy do […]

Artykuł Licówki Szczecin – sposób na estetyczny i piękny uśmiech pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Licówki, korony, protezy

Licówki porcelanowe to szybki sposób na poprawę estetyki zębów. Razem z nimi można łatwo zamaskować niedoskonałości i uzyskać efekt hollywoodzkiego uśmiechu!

W gabinecie Sonomed prowadzimy kompleksowe, profesjonalne zabiegi stomatologii estetycznej na bazie najnowocześniejszych metod i materiałów. U nas masz pewność pełnej obsługi skoncentrowanej na Twojej satysfakcji.

Licówki Szczecin – Gabinet stomatologiczny Sonomed – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Licówki – co to jest?

Licówkami nazywa się bardzo cienkie płatki porcelany (0,5 – 0,7 mm), które przeznaczone są do umieszczenia na przedniej – licowej części zębów. Licówki wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta w laboratorium u technika.  To rodzaj stałego uzupełnienia, które stosowane jest w celu korekcji estetyki uśmiechu.

Zabieg polegający na zamocowaniu licówek zaliczany jest do kategorii zabiegów stomatologii estetycznej.

Za pomocą licówek można zredukować różne niedoskonałości bez konieczności prowadzenia czasochłonnych, złożonych procedur. Zastosowanie porcelany powoduje, że efekt jest bardzo naturalny, a samo uzupełnienie tego typu jest wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, dlatego może służyć przez lata – chwali rozwiązanie stomatolog Szczecin

Aby efekt był perfekcyjny, licówki dopasowuje się indywidualnie do koloru zębów pacjenta lub też istnieje możliwość wybielenia nimi uśmiechu przy zdecydowaniu się na komplet licówek na zęby widoczne w górnym i dolnym łuku. Najczęściej wykonuje się wtedy od 6 do 10 licówek umieszczanych na przednim odcinku łuków.

W naszym gabinecie Sonomed wykonujemy licówki w Szczecinie na bazie najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu możemy zapewnić spektakularne efekty!

Wskazania do założenia licówek:

  • nieestetyczny kształt zębów
  • zęby stożkowate
  • diastema – przerwa pomiędzy jedynkami
  • przebarwienia widoczne na zębach, na przykład po  stosowaniu określonych leków, związane z wiekiem
  • uszkodzenia mechaniczne, w tym ukruszenie zęba
  • pęknięcia widoczne na szkliwie zębów
  • nieestetyczne wypełnienia na zębach przednich
  • dysplazja zębów, hipoplazja szkliwa

Zalety licówek porcelanowych

Założenie licówek porcelanowych jest prostym, mało inwazyjnym zabiegiem, dzięki któremu pacjent może w szybki sposób zredukować niedoskonałości zębów, które wpływają na estetykę uśmiechu.

Trwałość licówek porcelanowych szacuje się na 10-15 lat. Jako że do ich wykonania stosuje się wytrzymałą porcelanę, są one również wysoce odporne na uszkodzenia i przebarwienia.

Zakładanie licówek

Licówki porcelanowe wykonuje się najczęściej na dwóch wizytach w gabinecie stomatologicznym.

W trakcie pierwszej wizyty stomatolog omawia z pacjentem oczekiwane efekty zabiegu, a także sprawdza stan zębów pod kątem braku przeciwwskazań do założenia licówek.

Następnie szlifuje on nawierzchnię zębów, by przygotować je do pobrania wycisku, a także zamocowania licówek. Zabieg ten przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym dla większego komfortu pacjenta. Istnieje także możliwość wykonania zabiegu bez szlifowania zębów – taka procedura stosowana jest przy mniejszych niedoskonałościach.

Potem stomatolog pobiera wycisk zębów, na podstawie którego protetyk przygotowuje licówki. Są one tworzone na indywidualne zamówienie, dzięki czemu są idealnie dopasowane do kształtu oraz kolorystyki zębów pacjenta i jego oczekiwań.

Na drugiej wizycie licówki są już gotowe do montażu. Stomatolog przymierza je do zębów pacjenta i prezentuje potencjalny efekt.  Licówki są następnie nakładane na zęby i mocowane specjalnym cementem. Efekt widoczny jest od razu.

Aby licówki porcelanowe mogły zdobić uśmiech na jeszcze dłuższy czas, zaleca się systematyczną, dokładną higienę jamy ustnej, korzystanie z profesjonalnych zabiegów higienizacji , a także regularne wizyty kontrolne.

Przeciwwskazania do licówek:

  • niewyleczona próchnica
  • zbyt mała powierzchnia zębów
  • nieleczony bruksizm (zgrzytanie zębami)
  • poważne choroby dziąseł
  • wady zgryzu

Gabinet stomatologiczny Sonomed – licówki Szczecin – zapraszamy do zapisania się na wizytę!

Artykuł Licówki Szczecin – sposób na estetyczny i piękny uśmiech pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Medycyna estetyczna https://sonomedstomatologia.pl/medycyna-estetyczna/ Thu, 27 Jul 2017 13:16:40 +0000 http://sonomed.www1.pl/?p=1516 osocze bogatopłytkowe botoks wypełnianie zmarszczek mezoterapia cienkoiglowa

Artykuł Medycyna estetyczna pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Medycyna estetyczna Szczecin

  • osocze bogatopłytkowe
  • botoks
  • wypełnianie zmarszczek
  • mezoterapia cienkoiglowa

Artykuł Medycyna estetyczna pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Leczenie kanałowe Szczecin https://sonomedstomatologia.pl/leczenie-kanalowe-szczecin-pod-mikroskopem/ Thu, 27 Jul 2017 12:36:31 +0000 http://sonomed.www1.pl/?p=1509 Leczenie kanałowe Szczecin –  profesjonalna odbudowa zębów Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście oraz przyjazną atmosferę. Posiadamy najnowocześniejsze wyposażenie, co pozwala zminimalizować czas trwania zabiegu, a także ograniczyć dyskomfort z nim związany. Ponadto pracujemy na certyfikowanych materiałach, które spełniają szereg rygorystycznych norm i standardów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem gwarantuje najwyższy poziom skuteczności nawet w […]

Artykuł Leczenie kanałowe Szczecin pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Leczenie kanałowe pod mikroskopem Szczecin

Leczenie kanałowe Szczecin –  profesjonalna odbudowa zębów

Każdy pacjent może liczyć na indywidualne podejście oraz przyjazną atmosferę. Posiadamy najnowocześniejsze wyposażenie, co pozwala zminimalizować czas trwania zabiegu, a także ograniczyć dyskomfort z nim związany. Ponadto pracujemy na certyfikowanych materiałach, które spełniają szereg rygorystycznych norm i standardów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem gwarantuje najwyższy poziom skuteczności nawet w najtrudniejszych przypadkach – uspokaja stomatolog Szczecin

Leczenie kanałowe Szczecin – ocena stanu pacjenta

leczenie kanałowe  rozpoczyna się od diagnozy. Konieczne jest określenie rzeczywistego stanu pacjenta – być może problem można rozwiązać innymi metodami. Jeśli jednak miazga zębowa została dotknięta zakażeniem bakteryjnym i zacznie rozwijać się w niej stan zapalny, to konieczne jest leczenie endodontyczne. W innym przypadku po pewnym czasie ząb będzie nadawał się jedynie do usunięcia. Istotne jest to, aby działać sprawnie, ponieważ dość łatwo można przegapić ostatni moment na uniknięcie ekstrakcji. Warto wziąć pod uwagę, że zaawansowany stan zapalny miazgi może nieść za sobą o wiele więcej negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby każda osoba, która zdecyduje się na wizytę była w pełni usatysfakcjonowana. Pacjenci otrzymują kompleksowe wsparcie na każdym etapie leczenia.

Leczenie kanałowe Szczecin –  szybka oraz skuteczna pomoc w nagłych przypadkach

Decyzja o leczeniu kanałowym  bardzo często musi być podejmowana szybko. Wynika to z faktu, że wielu pacjentów zgłasza się do stomatologa w momencie występowania silnych dolegliwości bólowych. Zwykle im mocniejsze natężenie bólu, tym ostrzejszy stan zapalny. Nie jest to jednak regułą – warto wspomnieć również o bezobjawowym zapaleniu miazgi. W takiej sytuacji nie odnotowuje się żadnych wyraźnych objawów, jednak nie oznacza to tego, że ząb jest w dobrym stanie. Właśnie dlatego tak ważne są systematyczne wizyty u dentysty, które zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia zapalenia, w przypadku zbyt późnej reakcji ze strony pacjenta oraz ekstrakcji zęba rozwiązaniem są implanty Szczecin.

Do naszej kliniki warto zgłosić się natychmiast po odnotowaniu niepokojących objawów. Najczęściej jest to ból, który może przyjmować różne formy:

  • Ból tętniący – dość łatwo go rozpoznać, ponieważ występuje równocześnie z biciem serca.
  • Ból horyzontalny – zwykle pojawia się w nocy, kiedy zmieniamy pozycję ciała z pionowej na poziomą.
  • Ból samoistny – pojawia się nawet wtedy, gdy nie doszło do żadnego urazu mechanicznego np. podczas przeżuwania.
  • Ból ciągły – zwykle towarzyszy ostremu zapaleniu miazgi zębowej. Bywa tak, że ciężko jest go złagodzić nawet po zażyciu środków przeciwbólowych.

Nawet, jeśli ból ustał po kilku godzinach lub dniach, to zachęcamy do umówienia się na wizytę. Należy mieć świadomość, że prędzej, czy później dolegliwości bólowe powrócą, a dodatkowo mogą być one o wiele mocniejsze. Właśnie dlatego warto jest przeprowadzić leczenie kanałowe Szczecin już na wczesnym etapie infekcji bakteryjnej miazgi.

Leczenie kanałowe w pięciu krokach

Oferowane przez nas leczenie kanałowe odbywa się na kilku wizytach. Możne wyodrębnić pięć podstawowych etapów:

  1. Eliminacja miazgi zębowej – to właśnie ona stanowi źródło bólu. Ponadto konieczne jest odnalezienie ujścia kanałów zębowych. W przypadku zębów przednich mamy do czynienie zwykle z jednym kanałem. Warto wiedzieć, że trzonowce posiadają ich nawet pięć/sześć.
  2. Oczyszczenie kanałów – z nich również należy pozbyć się miazgi. Mikroskop jest niezbędny do tego, aby nie przeoczyć żadnego ujścia. Ponadto konieczne jest zmierzenie długości kanałów. Jest to etap opracowywania mechanicznego.
  3. Opracowywanie chemiczne – płukanie kanałów jest potrzebne do tego, aby pozbyć się resztek miazgi, a także pozostałości opracowywania mechanicznego.
  4. Zamknięcie kanałów korzeniowych – następuje ono dopiero po dokładnym usunięciu zawartości jamy zębowej. Stosuje się do tego specjalistyczne materiały, które zapewniają maksymalne uszczelnienie.
  5. Odbudowa korony zębowej – polega na przywróceniu pożądanej formy.

Artykuł Leczenie kanałowe Szczecin pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Chirurgia stomatologiczna https://sonomedstomatologia.pl/chirurgia-stomatologiczna-szczecin/ Fri, 16 Jun 2017 14:02:23 +0000 http://sonomed.www1.pl/?p=1413 Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna? Chirurgia stomatologiczna jest działem zajmującym się operacyjnym leczeniem schorzeń jamy ustnej oraz powikłań z nich wynikających. W zależności od przypadku, wykonuje się m. in. ekstrakcje zębów, leczenie ropni czy też resekcje wierzchołków korzeni. Często również przeprowadza się zabiegi odtwórcze ubytków tkanek miękkich oraz tkanki kostnej. Ten dział medycyny wymaga od […]

Artykuł Chirurgia stomatologiczna pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Chirurgia stomatologiczna Szczecin

Czym zajmuje się chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna jest działem zajmującym się operacyjnym leczeniem schorzeń jamy ustnej oraz powikłań z nich wynikających. W zależności od przypadku, wykonuje się m. in. ekstrakcje zębów, leczenie ropni czy też resekcje wierzchołków korzeni. Często również przeprowadza się zabiegi odtwórcze ubytków tkanek miękkich oraz tkanki kostnej.

Ten dział medycyny wymaga od lekarza szczególnych kompetencji i wiedzy, bowiem chirurgia stomatologiczna jest ściśle powiązana m.in. z medycyną ogólną, endodoncją czy protetyką.

Należy jednak pamiętać, że chirurgia stomatologiczna i chirurgia szczękowa to dwie różne dziedziny, które często mylone są przez pacjentów.

Wykonywane zabiegi:

  • Ekstrakcje ósemek
  • Usuwanie zębów zatrzymanych
  • Ekstrakcje zębów mlecznych i stałych
  • Hemisekcje, resekcje wierzchołka korzeni
  • Usuwanie zmian błony śluzowej
  • Chirurgiczne przygotowanie do leczenia protetycznego/implantologicznego

Usuwanie zębów mądrości (ekstrakcje ósemek)

Pacjenci zgłaszają się na ekstrakcje ósemek z dwóch różnych powodów – profilaktycznie lub w momencie gdy dolegliwości bólowe i stan zapalny tej okolicy uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Problem z ósemkami często spowodowany jest ich ułożeniem, które uniemożliwia prawidłową higienę, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia np. próchnicy.

Zęby mądrości mogą również wyrzynać się w nieprawidłowym kierunku, co może wpływać na sąsiadujące zęby. Stany zapalne dziąseł w okolicy zatrzymanej ósemki mogą stanowić przyczynę uporczywego bólu oraz obrzęku dziąsła i policzka, co często utrudnia jedzenie i proces żucia. Dodatkowo, przewlekły stan zapalny może prowadzić do powstawania m.in. torbieli.

Zabieg usunięcia ósemek przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu, pacjent może odczuwać spory nacisk, zwłaszcza gdy ząb jest mocno osadzony. Mimo to, cała procedura jest bezbolesna. Po ekstrakcji zęba rana jest zszywana. Szwy zazwyczaj usuwane są po 7 dniach, jednak czas ten może ulec wydłużeniu w zależności od przypadku.

Usuwanie zębów zatrzymanych (dłutowanie ósemki)

O zębach zatrzymanych mówimy w momencie, który zdołały się one w pełni wykształcić, jednak zatrzymały się w tkance kostnej. W zależności od tego w jaki sposób kość otacza ząb, wyróżniamy zęby zatrzymane częściowo lub całkowicie. Taki stan uniemożliwia normalne funkcjonowanie jamy ustnej i znacznie przyczynia się do powstawania stanu zapalnego dziąseł.

Zabieg usunięcia zębów zatrzymanych nazywany jest dłutowaniem ósemki. Przed zabiegiem wykonywana jest tomografia komputerowa, która pozwala na dokładne sprawdzenie pozycji zęba. W pierwszej kolejności podawane jest znieczulenie miejscowe. Następnie odsłaniamy okolicę poprzez przeprowadzenie nacięcia. Zatrzymany ząb najczęściej dzielony jest na mniejsze kawałki, a w następnej kolejności usuwany. Należy jednak zauważyć, że w niektórych, łatwiejszych przypadkach, istnieje możliwość usunięcia całego zęba, bez konieczności dzielenia go. Po zabiegu zakładane są szwy, a pacjent otrzymuje listę z zaleceniami lekarskimi.

Ekstrakcja zębów mlecznych

Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że o zęby mleczne nie należy dbać, bo i tak same wypadną. Istnieją jednak przypadki, gdy ekstrakcje zębów mlecznych są jak najbardziej zalecane. Jednym ze wskazań są przyczyny ortodontyczne. W momencie gdy dochodzi do stłoczeń zębowych, należy usunąć mleczaki które uniemożliwiają wyrżnięcie się zębów stałych, aby uniknąć późniejszych kłopotów z nieprawidłowym zgryzem.

Kolejnym ze wskazań są tzw. zęby zatopione. Z taką sytuacją mamy do czynienia w momencie, gdy częściowo lub całkowicie wyrżnięte mleczaki zaczynają zagłębiać się w zębodole. Takiej sytuacji należy natychmiast zaradzić, bowiem wiąże się to z wieloma powikłaniami np. zatrzymaniem się zęba stałego, wydłużeniem zęba przeciwstawnego czy wgłębionym zębem mlecznym.

Hemisekcje

Hemisekcja to zabieg pozwalający na usunięcie zarówno części korony jak i korzenia zęba, które zostały nieodwracalnie zniszczone. Pozostawiamy natomiast fragmenty zdrowe, które w późniejszym czasie mogą służyć jako baza np. do odbudowy protetycznej. Wskazaniem do wykonania tego zabiegu są:

  • Zmiany, których nie możemy leczyć endodontycznie
  • Próchnica korzenia
  • Zęby wielokorzeniowe
  • Narzędzia endodontyczne pozostawione w świetle kanału
  • Niedrożność kanału
  • Resorpcja, czyli powolne rozpuszczanie tkanki kostnej w korzeniu, powodujący jej zanik
  • Mechaniczne złamania pionowe zęba
  • Zmiany okołowierzchołkowe i stany zapalne wierzchołków korzeniowych

Podczas zabiegu podawane jest znieczulenie miejscowe. Część przeznaczona do ekstrakcji odcinana jest za pomocą wiertła, a następnie usuwana kleszczami. W niektórych przypadkach zakładane są szwy, jednak nie zawsze jest to konieczne. Należy zauważyć, że zdrowa część zęba zostaje poddana leczeniu kanałowemu. Po zakończeniu leczenia (ok. 2 miesiące) można rozpocząć proces odbudowy zęba. Pierw zakładany jest wkład specjalny wkład, a następnie po ok. miesiącu możemy zastosować koronę protetyczną.

Usuwanie zmian błony śluzowej

Zmiany błony śluzowej wewnątrz jamy ustnej mogą świadczyć o postępującej chorobie. Są to zazwyczaj zmiany koloru oraz struktury błony śluzowej języka oraz policzków. Zmiany te mogą zostać usunięte w całości, a niewielki fragment wysyłany jest do analizy histopatologicznej.

Przygotowanie do leczenia protetycznego/implantologicznego

W takim przypadku stomatolog ma za zadanie przygotować jamę ustną do zastosowania dalszego leczenia np. z wykorzystaniem protez czy implantów. Wówczas redukujemy wszelkiego rodzaju zniekształcenia i zmiany w obrębie tkanek miękkich oraz kości, odbudowujemy kość lub podnosimy dno zatoki. Odpowiednie przygotowanie pozwala na uzyskanie jak najlepszych i jak najbardziej komfortowych dla pacjenta efektów zabiegu.

Artykuł Chirurgia stomatologiczna pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Implanty zębów Szczecin – przebieg zabiegu https://sonomedstomatologia.pl/implanty-zebow-szczecin/ Fri, 16 Jun 2017 13:54:24 +0000 http://sonomed.www1.pl/?p=1405 Implanty zębowe to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Jest to jedna z dziedzin stomatologii, która rozwija się najprężniej. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest implant. Wiele osób błędnie uważa, że jest to sztuczny ząb. Implant to odpowiednik korzenia, który umieszczany jest […]

Artykuł Implanty zębów Szczecin – przebieg zabiegu pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Implanty Szczecin

Implanty zębowe to rozwiązanie, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Jest to jedna z dziedzin stomatologii, która rozwija się najprężniej.

Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest implant. Wiele osób błędnie uważa, że jest to sztuczny ząb. Implant to odpowiednik korzenia, który umieszczany jest w miejsce utraconego zęba. Następnie na implancie instaluje się specjalny łącznik oraz koronę ceramiczną. Dzięki takiemu zabiegowi, możemy trwale rozwiązać problem utraty zębów.

Implanty zębowe – dlaczego warto?

Implanty stomatologiczne mają wiele zalet. Przede wszystkim najlepiej uzupełniają brakujące zęby. Ich niepodważalnym atutem jest fakt, że przy zakładaniu nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów. Dodatkowo zapobiegają zanikowi kości, dają poczucie komfortu, estetyki oraz zapewniają stabilność mostów i koron. Jest to znakomite rozwiązanie, która umożliwia uniknięcie noszenia zdejmowanych protez. W przypadku konieczności wykonania protez zdejmowanych, implanty znacząco poprawiają komfort ich użytkowania poprzez zamontowanie odpowiednich elementów zatrzaskowych.

Implanty stomatologiczne – kiedy decydujemy się na to rozwiązanie?

Implanty sprawdzą się zarówno w przypadku pojedynczych ubytków jak i całkowitego bezzębia.

Czy implanty są bezpieczne?

Implanty zębowe to jak najbardziej bezpieczna i sprawdzona metoda uzupełniania ubytków zębowych. Bardzo rzadko dochodzi do sytuacji w której połączenie z kością nie przebiegnie pomyślnie i wówczas implant musimy usunąć. Nie wiąże się to jednak z przykrymi skutkami ubocznymi.

Powierzchnia implantów – czy ma znaczenie?

Nie każdy wie, że implanty zębowe mają różne powierzchnie. Ma to ogromny wpływ na osteointegrację, czyli proces połączenia się implantu z kością. Im bardziej szorstka powierzchnia implantu tym połączenie z kością będzie lepsze. Wszystko za sprawą faktu, że takie implanty mają na swojej powierzchni wiele maluteńkich szczelinek, w które może wnikać tkanka kostna.

Implanty zębowe – z czego są zbudowane?

Na rynku mamy dostępne różne rodzaje implantów. Mogą składać się zarówno z czystego tytanu jak i cyrkonu. Implanty cyrkonowe mają jednak swoje wady, bowiem są to implanty jednoetapowe. Oznacza to, że po ich założeniu musimy szlifować koronę zęba.

Implanty – przeciwwskazania

Mimo iż implanty zębowe znajdują bardzo szerokie zastosowanie, to nie u każdego możemy wykonać taki zabieg. Przeciwwskazaniami są m.in.:

  • Brak wystarczającej ilości kości
  • Osteoporoza
  • Niedobór witaminy D3
  • Cukrzyca
  • Choroby nowotworowe
  • Urazy w jamie ustnej
  • Alergia na stosowane materiały
  • Zła higiena jamy ustnej

Kiedy możemy założyć koronę?

Korona tymczasowa może zostać założona nawet natychmiast, zwłaszcza jeśli pierw dokonujemy ekstrakcji zęba. Należy jednak pamiętać o tym, że zostanie ona zamieniona na koronę finalną, dopiero po zakończeniu procesu gojenia.

Jak dbać o implanty?

Wbrew pozorom, dbanie o implanty nie jest trudne. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowej higienie jamy ustnej i regularnym myciu zębów. Pomocne okaże się także stosowanie specjalnych szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Pamiętajmy również o regularnych wizytach w gabinecie stomatologicznym.

Czy implanty mogą uczulać?

Obecnie stosujemy głównie implanty wykonane z tytanu, który jest znakomicie tolerowany przez nasz organizm.

Czy każdy stomatolog może wstawiać implanty?

Jest to bardzo ważna kwestia. Implanty powinny być wstawiane wyłącznie przez profesjonalistów, którzy mają doświadczenie i kwalifikacje w tym zakresie. Dr n. med. lek. dent. Małgorzata Wiechowska ukończyła Curiculum Implantologiczne i uzyskała licencję praktyki implantologicznej PSI oraz DSI. Dzięki temu mają Państwo pewność, że zabieg przeprowadzi doświadczona lekarz.

Czy implanty mogą być założone również u osób starszych?

Sam wiek nie stanowi przeciwwskazania do wstawienia implantów. Należy jednak pamiętać o tym, że osoby starsze często cierpią na różnego rodzaju schorzenia, które mogą uniemożliwić wykonanie zabiegu. Jeżeli jednak pacjent jest w dobrej kondycji i nie istnieją przeciwwskazania, wówczas możemy bez problemu wstawić implanty.

Jakie badania wykonujemy przed zabiegiem?

Przed wstawieniem implantów konieczne jest przeprowadzenie badań obrazowych np. tomografii komputerowej oraz badania wewnątrzustnego. Pozwoli to na dokładną ocenę kości wyrostka zębodołowego.

Czy to prawda, że brakujący ząb powinno się jak najszybciej uzupełnić implantem?

Jak najbardziej tak. W momencie gdy brakuje nam zęba, dochodzi do zaburzenia rozkładu sił zwarciowych wzdłuż łuków zębowych. Zęby mogą przechylać się w kierunku powstałej luki, co prowadzi do tworzenia się przerw między zębami oraz sprzyja zapaleniom dziąseł. Dodatkowo, w miejscu po brakującym zębie zaczyna dochodzić do zaniku kości. W późniejszym czasie może utrudnić to odbudowę protetyczną.

Zakładanie implantu – etapy

Etap I

Pierwszy etap zabiegu jest etapem chirurgicznym. Polega on na umieszczeniu implantu w kości, w wyrostku zębodołowym. Zanim jednak przystąpimy do zabiegu, należy wykonać tomografię komputerową. Na bazie badania obrazowego, lekarz może ustalić czy pacjent ma wystarczającą ilość tkanki kostnej do umieszczenia implantu. Jeżeli nie, wówczas podejmowana jest decyzja o przeprowadzeniu zabiegu odbudowy kości. Jeśli jednak ilość i stan kości jest nienaganny, wówczas można rozpocząć procedurę wszczepienia implantu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Cała procedura trwa od 30 minut do 2 godzin, w zależności od przypadku oraz liczby użytych implantów. W naszym gabinecie stosujemy różnego rodzaju środki, dzięki którym pacjent przechodzi przez cały proces bez znacznych obrzęków i uciążliwych dolegliwości, co niejednokrotnie nie wymaga stosowania leków przeciwbólowych po zabiegu.

Gdy implant zostanie wprowadzony, lekarz upewnia się czy jego pozycja jest stabilna, a następnie dokonuje zszycia rany. Warto pamiętać, że implant nie będzie widoczny w jamie ustnej pacjenta. Podczas okresu gojenia będzie dochodziło do osteointegracji, czyli bezpośredniego łączenia się sztucznego korzenia z kością. Proces ten trwa ok. 2 – 3 miesiące.

Etap II

Po zakończeniu osteointegracji, możemy przystąpić do etapu drugiego. Polega on na odsłonięciu implantu i założeniu śruby gojącej, której celem jest przyspieszenie procesu związanego z gojeniem się bezpośredniego otoczenia implantu oraz wymodelowanie odpowiedniego kształtu dziąsła pod koronę protetyczną. Po około 2 tygodniach można przystąpić do założenia uzupełnień protetycznych.

Etap III

Podczas trzeciego etapu pobierane są wyciski oraz mocowany jest sztuczny ząb. Jest to bardzo ważny moment dla każdego pacjenta, bowiem podczas wizyty wybieramy kolor korony. Na ostatniej wizycie w gabinecie, do implantu przykręcany jest łącznik. Jeżeli połączenie z implantem jest stabilne, wówczas może on założyć koronę protetyczną.

Zalecenia pozabiegowe

  • Przez pierwszy tydzień po zabiegu używaj bardzo miękkiej szczoteczki do zębów
  • Dbaj o prawidłową higienę jamy ustnej
  • Regularnie przyjmuj wszystkie przepisane leki
  • Używaj płynu antyseptycznego
  • Stosuj zimne okłady aby ochładzać jamę ustną
  • Nie pij gorących i gazowanych napojów w dniu zabiegu
  • Nie jedz przez minimum 2 godziny od zabiegu
  • Przez minimum 2 dni nie pal papierosów oraz nie jedz ostrych, gorących potraw
  • Nie pij alkoholu przez 5 dni lub do końca przyjmowania antybiotyku
  • Nie korzystaj z sauny, solarium, unikaj nagrzewania przez miesiąc
  • Nie dotykaj okolicy implantu językiem ani palcami
  • Przez 2 tygodnie wstrzymaj się od wysiłku fizycznego

Artykuł Implanty zębów Szczecin – przebieg zabiegu pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Ortodoncja https://sonomedstomatologia.pl/ortodonta-szczecin/ Fri, 16 Jun 2017 13:47:41 +0000 http://sonomed.www1.pl/?p=1402 Wady zgryzu mogą mieć podłoże genetyczne, ale najczęściej winne są złe nawyki powstałe jeszcze w dzieciństwie. Nowoczesne aparaty ortodontyczne naprawdę potrafią czynić cuda! Bez problemu można to poprawić – nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia. Korekcie wady zgryzu może poddać sie każdy bez względu na wiek. U osoby dorosłej trwa to na […]

Artykuł Ortodoncja pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>

Wady zgryzu mogą mieć podłoże genetyczne, ale najczęściej winne są złe nawyki powstałe jeszcze w dzieciństwie. Nowoczesne aparaty ortodontyczne naprawdę potrafią czynić cuda! Bez problemu można to poprawić – nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia.

Korekcie wady zgryzu może poddać sie każdy bez względu na wiek. U osoby dorosłej trwa to na ogół dłużej ponieważ kość jest bardziej uwapniona i o wiele trudniej ja uformować. Czasem na efekty leczenia wpływa obecność koron i mostów.

Zwykle na aparat decydujemy sie ze względów estetycznych , a powinno sie go zakładać głownie dla zdrowia. Proste zęby i prawidłowy zgryz są mniej narażone na próchnicę (łatwiej je czyścić) i na choroby przyzębia, dlatego mogą nam dłużej służyć.

Jeśli zęby są niewłaściwie ustawione, to podczas jedzenia ich powierzchnie nadmiernie się ścierają, co pogłębia wadę zgryzu. Dlatego niekiedy dochodzi do chorób zwyrodnieniowych stawów skroniowo-żuchwowych. Przy niewłaściwym zgryzie zęby nie mogą prawidłowo pełnić swojej funkcji-rozdrabniania pokarmu.

Obecnie dostępnych jest bardzo wiele rodzajów aparatów ortodontycznych, ale ogólnie dzielą się na dwa typy: ruchome i stałe.

Typ zastosowanego aparatu ortodontycznego zależy od rodzaju wady, wieku pacjenta, higieny. Leczenie ortodontyczne służy nie tylko zachowaniu zdrowia zębów, przyzębia, stawów skroniowo-żuchwowych ale także dobremu samopoczuciu (komfortowi jamy ustnej), niwelowaniu niektórych wad wymowy, estetycznemu wyglądowi uśmiechu, a nawet modzie.

Aparat ortodontyczny stały jest naklejony specjalnym klejem na zęby przez cały czas leczenia. Pacjent nie może go sam zdjąć i musi regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne.

Aparat stały: Leczy się nim większość wad ortodontycznych. Na zęby przyklejone są, za pomocą specjalnego kleju zamki i pierścienie, wszystkie elementy połączone są łukiem, który nadaje idealny kształt przemieszczając zęby do odpowiedniej pozycji.

Aparat stały porcelanowy:

  • Zamki są mleczno białe i przy stosowaniu odpowiedniej diety nie przebarwiają się podczas leczenia
  • Kolor zbliżony jest do naturalnego koloru zębów

Aparat stały kryształowy (szafirowy):

  • Zamki są przeźroczyste jak szkło, w ustach pacjenta wyglądają bardzo estetycznie;
  • Zamki wykonane są z monokryształu, nie odbijają światła, przez co są mniej widoczne na zębach;
  • Gładkie krawędzie zwiększają komfort pacjenta;
  • Bardzo duża wytrzymałość i precyzja podobna do zamków metalowych.

Artykuł Ortodoncja pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Wybielanie zębów https://sonomedstomatologia.pl/wybielanie-zebow-szczecin/ Fri, 16 Jun 2017 13:43:36 +0000 http://sonomed.www1.pl/?p=1400 Profesjonalne wybielanie zębów Szczecin to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo, komfort oraz wysoką skuteczność. Rząd śnieżnobiałych równych zębów jaki demonstrują gwiazdy rzadko jest zasługą genów. Z reguły to efekt zabiegów wybielania. Podczas świadczenia usług wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone oraz przetestowane metody, dzięki czemu mamy pewność, że spełnimy wymagania nawet […]

Artykuł Wybielanie zębów pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>
Wybielanie zębów Szczecin

Profesjonalne wybielanie zębów Szczecin to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo, komfort oraz wysoką skuteczność. Rząd śnieżnobiałych równych zębów jaki demonstrują gwiazdy rzadko jest zasługą genów. Z reguły to efekt zabiegów wybielania.

Podczas świadczenia usług wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone oraz przetestowane metody, dzięki czemu mamy pewność, że spełnimy wymagania nawet najbardziej wymagających – rekomenduje dentysta Szczecin Korzystając z usług doświadczonych specjalistów można mieć pewność, że bielszy uśmiech nie będzie skutkował uszkodzeniem szkliwa, czy też podrażnieniem dziąseł. Odradzamy wybielanie zębów „na własną rękę”, gdyż może ono nieść za sobą szereg negatywnych konsekwencji.

Wybielanie zębów Szczecin – określenie odcienia początkowego i końcowego

Każdy przypadek jest zupełnie inny – właśnie dlatego nasi pacjenci mogą liczyć na indywidualne podejście. Wybielanie zębów Szczecin rozpoczyna się od określenia aktualnego odcienia. Na podstawie pozyskanych informacji można określić, jakie efekty zabiegu można osiągnąć. Trzeba wziąć pod uwagę, że zęby o szarym odcieniu są bardzo trudne w wybieleniu. Oczywiście możliwe jest ich sukcesywne rozjaśnienie, jednak praktycznie niemożliwe jest uzyskanie koloru śnieżnobiałego.

Liczba potrzebnych zabiegów wybielających

Wybielanie zębów Szczecin to seria kilku zabiegów. Nie można jednoznacznie powiedzieć, w jakim czasie zostaną osiągnięte upragnione efekty. Właśnie dlatego osoby niezdecydowane powinny zgłosić się na konsultację, która może sporo ułatwić. Trzeba również wziąć pod uwagę, że niektóre typy przebarwień nie zmieniają swojego koloru pod wpływem stosowanych preparatów wybielających. Omawiane niedoskonałości mogą być wywołane np. przebytymi chorobami, stanami zapalnymi, urazami mechanicznymi, a także wieloma innymi czynnikami. W takim przypadku najlepiej przeprowadzić zabieg z zakresu stomatologii estetyczno-protetycznej. W większości przypadków tylko w ten sposób można osiągnąć jednolity kolor zębów.

Wybielanie zębów Szczecin – wybór odpowiedniej metody

Proponowane przez nas wybielanie zębów – może przebiegać na dwa sposoby. Wykwalifikowany stomatolog doradzi, która metoda sprawdzi się lepiej w danym przypadku. Największe znaczenie ma początkowy kolor zębów oraz to, jaki odcień końcowy chcemy uzyskać.

  • Wybielanie nakładkowe – pierwszym krokiem jest przygotowanie nakładki, która dopasowana jest do uzębienia pacjenta. Do nakładki aplikujemy specjalistyczny bezpieczny żel wybielający . Atutem jest możliwość przeprowadzania zabiegów w warunkach domowych. Po otrzymaniu niezbędnych produktów wystarczy jedynie stosować się do zaleceń stomatologa – każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Trzeba podkreślić, że nakładki wykonywane są dzięki odlewom gipsowym. Właśnie dlatego są one maksymalnie dopasowane.
  • Wybielanie gabinetowe – polega na dokładnym oczyszczeniu zębów oraz jamy ustnej. Jest to podstawą do tego, aby osiągnąć najwyższą efektywność. Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie dziąseł za pomocą preparatu ochronnego. Następnie na zęby nakładany jest żel wybielający o mocniejszym stężeniu niż w metodzie nakładkowej. Zabieg trwa około 45 minut. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy stawiają na wygodę, rzetelność oraz pełną kontrolę nad osiągniętymi efektami.

Kilka ważnych informacji

Zęby, które były w przeszłości leczone kanałowe, tzw. leczenie kanałowe Szczecin  wykazują większą tendencję do utraty białego koloru. Szarego odcienia nie można jednak pozbyć się poprzez nakładanie preparatów wybielających od zewnątrz. Właśnie dlatego w tym przypadku wykonuje się wybielanie od wewnątrz, które wymaga aplikacji specjalistycznego środka. Musi być on wymieniany co kilka dni.

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania lekarz musi skontrolować stan jamy ustnej oraz uzębienia. Należy wykluczyć wszelkie infekcje bakteryjne, stany zapalne i inne schorzenia. W przypadku ubytków stosuje się wypełnienie tymczasowe, które w przyszłości zostanie wymienione na wypełnienie stałe o perfekcyjnie dopasowanym odcieniu, a w przypadku braku zęba – stosuje się implanty zębów Szczecin aby uzupełnić brakujące uzębienie. Oprócz tego konieczne jest usunięcie kamienia nazębnego i innych osadów aby wybielanie zębów było skuteczne oraz o satysfakcjonującym efekcie.

Artykuł Wybielanie zębów pochodzi z serwisu Stomatolog Szczecin.

]]>