Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 603 097 609

Licówki, korony, protezy

Licówki, korony, protezy

Protetyka

  • korona ceramiczna jest wykonana z porcelany, bardzo estetyczna, ponieważ jej kolor nie odróżnia się od koloru naturalnych zębów, wyglada naturalnie i w idealny sposób imituje własny ząb.
  • korona metalowa licowana porcelaną – korona metalowa w całości jest pokryta porcelaną i bardzo dobrze imituje naturalne zęby. Jest najczęściej stosowaną koroną protetyczną.
  • korona cerkonowa – ma bardzo wysoką wytrzymałość i wysoką przenikalność świetlną – uzupełnienia protetyczne zachowują właściwości optyczne naturalnych zębów.

Licowki porcelanowe

Doskonała metoda, którą stosuje sie do poprawy nieestetycznego koloru i kształtu zębów ( szparowatosc, ukruszenie, rozległe przebarwienia)Są to cieniutkie płatki porcelany przyklejane do zewnętrznej (licowej) powierzchni zębów. W porównaniu do koron ceramicznych jest to leczenie małoinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta.

Proteza szkieletowa

Wyróżniamy dwa warianty: estetyczne czyli bezklamrowe i klasyczne czyli z widocznymi klamrami. Zaletą tych protez jest ich ograniczona wielkość, co wiąże sie z wygodą jej użytkowania.
Proteza bezklamrowa to proteza umocowana na specjalnych zatrzaskach lub teleskopach, co sprawia, ze jest stabilna i mocno przylega do podłoża. Daje to pacjentowi swobodę i komfort podczas rozmów, jedzenia oraz bardzo dobry efekt kosmetyczny.

Wkłady koronowo-korzeniowe

Jest to element umożliwiający na pozostałym zdrowym korzeniu zęba umocowanie korony protetycznej pojedynczej lub w moście. Sa dwa rodzaje wkładów:

  • Wkład z włókna szklanego – elastyczny i kosmetyczny, mocowany na cemencie kompozytowym, przeważnie w odcinku przednim, gdzie w połączeniu z korona pelnoceramiczną daje efekt pełnej przeziernosci, takiej jak w zębie naturalnym.
  • Wkład stalowy lub złoty lany – element wykonywany w pracowni protetycznej, rekomendowany przeważnie w odcinku bocznym.

Inlay onlay ceramiczny.

Alternatywa dla rozległych wypełnień kompozytowych. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba, sa szczelne i trwałe, odporne na ścieranie i przebarwienia. Wykonuje sie je w pracowni protetycznej na podstawie wycisku, wklejane przez lekarza do odpowiednio przygotowanego ubytku.

Finansowanie zabiegów stomatologicznych i leczenia dentystycznego.

Szczegóły