Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 603 097 609

Invisalign – niewidoczny aparat ortodontyczny

Invisalign -  Szczecin

Invisalign to nowoczesny aparat ortodontyczny w formie indywidualnie dopasowywanego zestawu nakładek ze specjalnego rodzaju przezroczystego tworzywa. W odróżnieniu od tradycyjnych, metalowych aparatów jest praktycznie niewidoczny w trakcie noszenia. Może być także samodzielnie zdejmowany na czas posiłków, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej.

Leczenie ortodontyczne nie wymaga już noszenia tradycyjnych aparatów z drutami. Coraz częściej mamy do wyboru alternatywę: specjalne, niewidoczne nakładki na zęby. Działają tak samo jak tradycyjny aparat, ich plusem jest natomiast…. dyskrecja. Moda na niewidzialną ortodoncję do Polski trafiła z USA. W ten sposób zęby korygowali już m. in. Justin Bieber i Miley Cyrus.

Dotychczas pragnienie posiadania idealnego uśmiechu, wiązało się z koniecznością noszenia przez długi czas rzucającego się w oczy metalowego aparatu. Dziś się to zmienia. Coraz modniejsze staje się leczenie ortodontyczne przy pomocy niewidocznych gołym okiem szyn.

Metoda do polski trafiła zza oceanu, gdzie spopularyzowały ją gwiazdy, chcące w dyskretny sposób poprawić swój wygląd.

Założonej na zęby szyny nie zauważymy gołym okiem, nawet jeśli się uśmiechamy. Pracuje ona dyskretnie, w ukryciu równając zęby. Efekty pracy transparentnej nakładki są jednak takie same jak przy tradycyjnych aparatach ortodontycznych.

Nakładki, wykonane z elastycznego i miękkiego materiału, projektowane są indywidualnie do zgryzu na podstawie cyfrowych modeli.

W sumie w trakcie leczenia nosimy od 12 do 48 takich szyn, aż do wyrównania zębów. O ich liczbie decyduje to, jak bardzo skomplikowana jest wada.

Dyskrecja i dopasowanie to nie jedyna zaleta szyn. Invisalign nosimy od 20 do 22 godzin, co więcej możemy go w każdej chwili wyjąc np. podczas jedzenia, mycia zębów albo przed ważnym spotkaniem.

Finansowanie zabiegów stomatologicznych i leczenia dentystycznego.

Szczegóły