Kliknij poniższy przycisk aby zadzwonić:

tel. 603 097 609

Implanty i korony

Implanty Szczecin

Implant zębowy to sztuczny korzeń – wszczep wykonany z tytanu, który jest wielkości naturalnego korzenia. To na jego podstawie umieszcza się sztuczny ząb, czyli koronę. Jednak nie zawsze liczba wszczepionych implantów musi się równać liczbie brakujących zębów. Można wykonać kilkupunktową implantację i na niej oprzeć wszystkie brakujące zęby.

Zakładanie implantu: ETAP PIERWSZY

Etap pierwszy to zabieg chirurgiczny, który polega na umieszczeniu w kości (a konkretnie w wyrostku zębodołowym) implantu.

Przed zabiegiem wszczepienia implantu wykonywane jest tomografia komputerowa.Na jej podstawie lekarz ustala, czy ilość tkanki kostnej jest wystarczająca, aby wprowadzić implant. Jeśli okaże się, że w wyniku utraty zęba i korzenia doszło do zaniku kości, lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu sterowanej regeneracji kości (augmentacji kości), czyli zabiegu chirurgicznego, który polega na wytworzeniu wymaganej ilości tkanki kostnej pod przyszłe implanty stomatologiczne. Wszczepienie implantu jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym.Zabieg jest bezbolesny i trwa od 30 minut do 2 godzin ( w zależności od ilości implantów).

Po wprowadzeniu implantu lekarz upewnia się, czy jego pozycja jest stabilna i zszywa ranę. Po zakończeniu zabiegu, implant nie jest widoczny w jamie ustnej.

W okresie gojenia się rany następuje osteointegracja, czyli bezpośrednie zrośnięcie się sztucznego korzenia z kością, która trwa ok. 3 miesięcy (dla implantów w żuchwie) lub 4 miesięcy (dla implantów w szczęce). Różnica ta wynika z odmiennej struktury kości szczęki i żuchwy. W procesie osteointegracji tlen zawarty w komórkach tkanki kostnej tworzy na powierzchni implantu warstwę dwutlenku tytanu. Następnie na powstałej w ten sposób powłoce odkłada się nowa tkanka kostna, która stanowi właściwe umocowanie implantu. Dzięki temu procesowi organizm nie traktuje wszczepionego implantu jako ciała obcego, które należy odrzucić, lecz jako integralną część kości.

Zakładanie implantu: ETAP DRUGI

Etap drugi to odsłonięcie implantu i założenie śruby gojącej, której celem jest przyśpieszenie procesu gojenia się błony śluzowej w bezpośrednim otoczeniu implantu, jak również wymodelowanie kształtu dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Po okresie regeneracji, który trwa 14 dni, można wykonać uzupełnienie protetyczne.

Zakładanie implantu: ETAP TRZECI

Etap trzeci to pobranie wycisków i zamocowanie sztucznego zęba.

Na pierwszej wizycie lekarz pobiera wyciski protetyczne i ustala z pacjentem kolor przyszłej korony. Następnie w laboratorium, na podstawie wycisku, wykonuje się dwa elementy, dzięki którym lekarz kończy ostatni etap zakładania implantów zębowych: łącznik, czyli filar protetyczny, na którym jest mocowana korona.

Na ostatniej wizycie w gabinecie stomatologicznym lekarz przykręca łącznik do implantu. Po upewnieniu się, że połączenie łącznika z implantem jest stabilne, stomatolog mocuje koronę protetyczną.

Finansowanie zabiegów stomatologicznych i leczenia dentystycznego.

Szczegóły